Poutní den 21.7.2013

Třetí poutní den se už daly použít barokní růžencové schody, byť ještě není dokončena jejich oprava. Ne každý byl na toto připraven, a tak se polovina lidí modlila růženec na schodech a druhá polovina v kostele. Určitě se těšíme, že i schody budou srovnány a zaskvějí se v novém hávu, tak jako třeba fasáda kostela.

Na ranní mši bylo více poutníků z Jirkova, na druhé zase z Chomutova a vesnic v okolí. Na německou přijel na kole poutník z Olbernhau. Na pouť přišli také osobně se poklonit Panně Marii vojenský kaplan Petr Fiala, který se před dvěma týdny vrátil z Afghánistánu a Norbert Weinhold, kněz, který dříve působil jako farář v Marienbergu, nyní už v důchodu, se svou skupinou věřících.

V nabídce stánku je i německý sešit Die Geschichte Quinau, který nově vydal poutník Jürgen Schmidt z Radebergu. Obsahuje detaily z historie poutního místa a také mnoho poutnických písní. Zdarma můžete vzít informační leták o německém poutním místě Trutzhain, kde se také koná květnovská pouť.

Vlevo na fotografii je Marie Güntherová, která se starala o květinovou výzdobu na všech třech poutích. Vpravo etapová cyklo-poutnice až z Prahy, Katka.

Obě české mše sloužil jirkovský a květnovský duchovní správce, Miroslav Dvouletý.

 

 

Na třetí květnovskou pouť přijel též otec Charbel, cisterciák v rakouském Heiligenkreuz (okres Baden), který má přímo na Květnově částečné rodové kořeny. Také působil v nedalekém cisterciáckém klášteře v Oseku, ještě spolu s opatem Bernardem Thebesem, který sem též přijížděl na poutě. Bohužel, kvůli nedostatku mnichů byla komunita v Oseku zrušena a o stávající majetek kláštera se stará ženský klášter až z Dánska.


Vytisknout